KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önderi Minnetle Anıyoruz

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü Anma Programı, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önünde ve Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen bir törenle gerçekleşti.
Ulu Önderi Minnetle Anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anma Töreni, Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önüne sunulmasıyla başladı. Törene Kastamonu Valisi Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutan Vekili  J.Kur.Alb.Mehmet Özer GÜNEŞ, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent KANTARCI, Kastamonu Baro Başkanı Mehmet ÇİFTÇİ, İl Genel Sekreteri T. Zafer KARAHASAN, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAYIKÇI, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, Kamu Kurum Amirleri, Askeri Erkan, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, halk ve öğrenciler katıldı. Saat 09.05’te Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Atatürk’ü Anma  Töreni, Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen program ile devam etti. Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen Anma Programında Edebiyat Öğretmeni Atanur YÜCEBIYIK’ın,  “Mustafa Kemal Atatürk’ü  Anlamak” temalı konuşmasının  devamında,  öğrencilerimiz tarafından şiirler okundu. Programın son bölümünde müzikli drama gösterileri sergilendi.

 

 

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.