KASTAMONU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yıllık Planlar Ve Cevap Anahtarları İncelenmeli

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU  Başkanlığında değerlendirme toplantısı yapan Maarif Müfettişleri, okullarda derslere yönelik yıllık planların ve yazılılarda ölçme değerlendirmelerde kullanılan cevap anahtarlarının üst yöneticiler tarafından da incelenmesinin önemli olduğunu belirttiler.
Yıllık Planlar Ve Cevap Anahtarları İncelenmeli

Maarif Müfettişleriyle değerlendirme toplantısı için bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU eğitimde kalite odaklı dönüşümü sürdürmek için Müdürlük adına sahada çalışmalar  yürüten Maarif Müfettişlerinin önerilerini dinledi. Toplantıda yazılılarda mümkün olduğu kadar fazla kazanımın ölçülmesi gerektiği, öğretim programlarının ve kılavuz kitapların tüm yönetici ve öğretmenler tarafından ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesinin önemli olduğu, Eğtim Bilişim Ağının etkin bir şekilde kullanılması gerektiği, akıllı tahtaların yeteri kadar kullanılmadığı, zümre toplantılarının amaca hizmet etmekten uzak olduğu, öğretim yöntem ve tekniklerinin zenginleştirilerek derslerde kullanılması gerektiği bu konulara yönelik olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  izleme değerlendirme faaliyetlerini artırmasının faydalı olacağı belirtildi.

Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak No4 Posta Kodu 37100 - (366) 2141001 (366) 2141517 Özel Kalem (366) 2141006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.